6 lutego wybraliśmy się na koncert edukacyjny na zaproszenie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję wysłuchać utworów zaprezentowanych przez uczniów szkoły oraz zapoznać się z różnymi instrumentami muzycznymi.
Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały i słuchały prezentacji m.in. klarnetu, wiolonczeli, pianina, fagotu, ksylofonu, skrzypiec, saksofonu, waltorni oraz fletu poprzecznego. Instrumenty zostały krótko omówione, dzięki czemu dzieci mogły lepiej poznać ich brzmienie i sposób wydobywania dźwięku.
Koncert był dla dzieci wartościowym doświadczeniem, rozwijającym wrażliwość artystyczną oraz ciekawość świata muzyki i instrumentów.