Biedronki

15 września świętowaliśmy pierwszy dzień z kalendarza świąt nietypowych - Dzień Kropki. Na początku wysłuchaliśmy opowiadania o „Zwykłej kropce”, która uważała, że nic nie znaczy i nikomu nie jest potrzebna, a na koniec okazała się bardzo ważna. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że my również jesteśmy takimi małymi kropkami, które bardzo dużo znaczą na świecie.

Przyszedł wrzesień a wraz z nim rozpoczęła się dla nas przygoda z przedszkolem. Pierwsze tygodnie minęły nam na poznawaniu nowych osób i nawiązywaniu relacji. Braliśmy udział w zabawach integracyjnych, poznaliśmy piosenki i wierszyki. Biedronki wiedzą już gdzie znajduje się ich szafka w szatni oraz ręcznik w łazience. Uczyliśmy się rozpoznawać i zapamiętywać swoje znaczki i staraliśmy się wdrażać zbiór zasad grupowych, abyśmy mogli poczuć się bezpiecznie w sali przedszkolnej i na placu zabaw. Trenowaliśmy również trudną umiejętność chodzenia w parach, ponieważ często musimy pilnować sąsiada, który nie zawsze chce iść prosto przed siebie :)

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom i Państwa zaufaniu czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci beztroską przygodą służącą poznawaniu i rozumieniu świata.