Biedronki

Czerwiec minął bardzo szybko. Dużo czasu spędzaliśmy na dworze korzystając z pięknej, słonecznej pogody. Przygotowywaliśmy się również do występu artystycznego z okazji końca roku szkolnego. Każdy z nas czuł już zbliżające się wakacje, rozmawialismy o tym dokąd marzymy pojechać i co zobaczyć. Zwróciliśmy uwagę na to jak spędzać czas na wakacjach, aby było bezpiecznie. Stworzyliśmy wiele pięknych wakacyjnych prac plastycznych...
 
Drogie Biedronki
Życzymy Wam ciekawych i bezpiecznych wakacji,
Odpoczywajcie i nabierajcie sił na nowy rok szkolny!
Do zobaczenia!

W środę 23.06 ostatni raz w tym roku odwiedził nas Labolek i tym razem bawiliśmy się bańkami mydlanymi.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy czym jest bryła, poznaliśmy budowę sześcianu, ostrosłupa oraz kuli. Później wykonywaliśmy eksperymenty z bryłami mocząc je w wodzie z płynem do baniek mydlanych. 

Drodzy Tatusiowie z okazji Waszego Święta przekazujemy wam najsłodsze życzenia! 
Jesteście naszymi Superbohaterami!
Dziękujemy Wam za waszą troskę, miłość i siłę!
Mamy nadzieję, że puchary które zrobiliśmy specjalnie dla Was 
bardzo się Wam podobają!

Ostatnio rozmawialiśmy o tym jacy jesteśmy. Szukaliśmy różnic i podobieństw w swoim wyglądzie, mówiliśmy o swoich zainteresowaniach, dostrzegaliśmy swoje emocje. Zobaczyliśmy, że każdy z nas jest inny i każdy z nas jest wyjątkowy. W związku z tym wspólnie zrobiliśmy kolaż ze zdjęć, które najpierw oglądaliśmy i opisywaliśmy.  Podczas słuchania piosenki "Jesteśmy różni" uświadomiliśmy sobie że tak samo jako dzieci w piosence my także mamy różne upodobania. Bardzo dużo czasu spędziliśmy na zabawach tanecznych w kręgu, bawiliśmy się także w "Bańki" skacząc na dużej piłce. Każdy z nas wykonał swoją wersję "Kolorowego dmuchawca", wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne. 

1.Zapoznanie z obchodami Dnia Dziecka.
2. Dostrzeganie różnic i podobieństw wśród dzieci.
3. Określanie swoich cech fizycznych i zainteresowań.
4. Zapoznanie z różnymi środkami lokomocji.
5. Poznanie charakterystycznych oznak lata.
6.Poznanie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku.
7. Rozwijanie sprawności manualnych i inwencji twórczej.
8. Rozwijanie zdolności wokalnych i rytmicznych.
9. Doskonalenie koordynacji ruchowo-wzrokowej oraz ogólnej sprawności fizycznej.
 
Tematy kompleksowe:
1. Lubimy to samo, ale każdy z nas jest inny.
2. Moje podwórko.
3. Wakacje, znów będą wakacje.

1.06 obchodziliśmy bardzo ważne święto- Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu czekało nas dużo niespodzianek. Najpierw posłuchaliśmy historyjki o Wiercipiętku, który nie wiedział dlaczego wszyscy składają mu życzenia-okazało się że zapomniał że jest takie święto jak Dzień Dziecka i ten dzień celebrujemy tak samo jak inne okazje. Motywem przewodnim naszych wyjątkowych zabaw były marzenia, bo przecież nie ma nic piękniejszego jak spełnianie marzeń. Za pomocą chusty animacyjnej przenosiliśmy się do różnych miejsc w naszej wyobraźni.

26 maja ponownie odwiedził nas Labolek i tym razem opowiedział nam o tym jak powstaje tęcza. Zobaczyliśmy z jakich kolorów składa się tęcza, a także dowiedzieliśmy się co to jest światło białe. Sprawdziliśmy za pomocą latarki, że nawet na płycie CD znajdują się ukryte kolory. Teraz wiemy, że do powstania granatowego markera musi zmieszać się kilka innych kolorów. To były bardzo ciekawe zajęcia. 

24 maja Biedronki wzięły udział w warsztatach "Przygoda z książką-czytamy i twórczo działamy" organizowanych przez Fundację Przystanek Twórczość. Podczas warsztatów czytaliśmy książkę pt. "Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości" napisaną przez U. Stark oraz C. Ramel. Na podstawie książki rozmawialiśmy o emocjach i sytuacjach ,w których czujemy radość, złość czy strach. Biedronki wiedzą, że wszystkie emocje są ważne i potrzebne. Na koniec każdy wykonał buzię, która pokazywała wybraną emocję. 

W tym wyjątkowym dniu Biedronki rozmawiały o swoich mamusiach. Każdy z nas zastanawiał się co może zrobić miłego dla swojej mamy. Z tej okazji wspólnie "upiekliśmy" tort- kodowaliśmy obrazek na macie oraz wykonaliśmy piękne, motylkowe laurki. 
 
Składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mamy i mówimy tak:
 
Namaluję na laurce
czerwone serduszko,
ptaka co ma złote piórka
i kwiaty w dzbanuszku.
Żyj mamusiu moja miła,
sto lat albo dłużej.
Bądź szczęśliwa i wesoła,
zdrowie niech Ci służy.

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji do dzieci przyleciała Pszczółka Madzia, aby opowiedzieć trochę o swoich zwyczajach. Najpierw jednak musieliśmy rozwiązać zagadkę- szukaliśmy obrazków z różnymi owadami, a później słuchając zagadki musieliśmy wskazać o jakim zwierzątku będziemy mówić, udało się to pszczoła! Pszczółka Madzia opowiedziała nam co lubi najbardziej lubić- zbierać nektar i zapylać rośliny, ale niestety czasami przylatuje na łąkę gdzie kwiaty są zniszczone, a wszędzie leży pełno śmieci. Powiedziała również o tym, że można budować specjalne domki dla pszczół, w którym znajdą schronienie. Dowiedzieliśmy się, że dzięki ciężkiej pracy pszczółek mamy miód. Zobaczyliśmy, że miody są różne- mają inny kolor i konsystencję. Wiemy również kim jest pszczelarz i po co mu taki specjalny strój. Wykonaliśmy także swoje pszczoły, przyklejając poszczególne elementy do żółtego koła.

Strony