W poniedziałek 25 maja odwiedziliśmy gospodarstwo edukacyjne ,,Cztery Pory Roku” w Powsinie. Był to pierwszy wyjazd autokarowy Biedroneczek. Wyjazd się udał, pogoda była świetna, dzieci zadowolone, choć zmęczone. W czasie wycieczki dzieci oglądały zwierzęta: kury- różne gatunki, gęsi, bażanty, świnki, owce, kozy, kucyki, świnki morskie, króliki, a nawet ryby w stawie. Wykonały pracę plastyczną- malowaną figurkę wybranego zwierzątka. Dużą atrakcją było dojenie krowy, oczywiście sztucznej. Biedroneczki uczestniczyły w zajęciach na temat krów, co jedzą dla kogo produkują mleko, jak nazywają się małe krówki, co możemy zrobić z mleka itp. Dzieci dużo dowiedziały się na temat zwierząt i ich zwyczajów: co jedzą i jak należy o nie dbać. Na terenie gospodarstw znajdowały się dwa place zabaw i boisko gdzie dzieci mogły się pobawić. Największą atrakcją były trampoliny. W czasie wycieczki dzieci jadły przekąski: jabłka, banany, bułkę maślaną, a na zakończenie pobytu w gospodarstwie były kiełbaski pieczone na grillu, a później wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola.