Biedronki

W minionym tygodniu Pani Jesień nie tylko zawitała w kalendarzu, ale również odwiedziła salę Biedronek zostawiając swoje dary. Dary Jesieni nie tylko można było podziwiać, ale też wykorzystać podczas zajęć. Biedronki  segregowały liście, przeliczały żołędzie i kasztany, układały rytmy
i ozdabiały darami kącik przyrodniczy. Udało się wykonać piękne prace plastyczne: ozdobiliśmy papierowymi listkami suknię Pani Jesieni i pomalować sylwety jesiennych liści za pomocą farb
 i gąbeczek.

We wtorek obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Było wesoło i  kolorowo – nie zabrakło tańców, zabaw z balonami i chustą animacyjną, a także toru przeszkód, który Biedronki dzielnie pokonywały. Dzieci miały również okazję robić ogromne bańki mydlane. Na zakończenie wszyscy dostali medal Super Przedszkolaka.

21.09.2022 Biedronki po praz pierwszy brały udział w warsztatach edukacyjnych „Labo Odrywcy”. Tematem zajęć były „Gazy – kilka sposobów na nadmuchiwanie balonów”. Po zapoznaniu się z dr. Labolkiem i Panią dzieci miały okazję doświadczyć ciekawych eksperymentów, m.in. napompowania balona za pomocą butelki, sody i octu. Zajęcia bardzo się Biedronkom podobały i już nie mogą doczekać się kolejnych :)

Przyszedł wrzesień a wraz z nim rozpoczęła się dla naszych maluchów przygoda z przedszkolem. Pierwsze tygodnie minęły nam na poznawaniu nowych osób i nawiązywaniu relacji. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, poznały piosenki, wierszyki, a także wykonały kilka ciekawych prac plastycznych. Biedronki wiedzą już gdzie znajduje się ich szafka w szatni, pojemniczek na kredki, miejsce na ręcznik w łazience, ponieważ uczyły się rozpoznawać i zapamiętywać swoje znaczki. Ułożyliśmy też wspólny „Kodeks grupy”, czyli zbiór zasad grupowych, aby dzieci mogły poczuć się bezpiecznie w sali przedszkolnej i we wzajemnych kontaktach. Trenowaliśmy chodzenie w parach, to trudna umiejętność dla małego dziecka, ponieważ często musi pilnować sąsiada, który nie zawsze chce iść prosto przed siebie :)

W naszej sali mieszka Biedronka Basia – miła maskotka, która chętnie bawi się z nami i lubi rozśmieszać dzieci. Ciągle gubi swoje kropki, więc pomagamy jej w odnajdywaniu ich, bądź przyklejaniu nowych. Ostatnio nawet zażyczyła sobie kolorowe kropki! Dzieci spełniły jej prośbę z ochotą, Basia wygląda teraz fantastycznie :)

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom i Państwa zaufaniu czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci beztroską przygodą służącą poznawaniu i rozumieniu świata.