Słonka

Miniony tydzień w grupie Słonek był bardzo pracowity i pełen wrażeń!

W poniedziałek wybraliśmy się do siedziby Akademii Wychowania Fizycznego na zajęcia sportowe. W ramach Dziecięcej Akademii Sportu mogliśmy poznać dyscyplinę sportową - szermierkę i towarzyszące jej atrybuty: floret, szablę i szpadę. Zajęcia sportowe sprawiły nam wiele radości i już nie możemy doczekać się kolejnych. 

20 września odwiedziła nas Mama jednej z naszych koleżanek, która przeczytała nam po angielsku historię pewnego tygrysa pt: "The Tiger Who Came to Tea" w ramach akcji czytania dzieciom przez rodziców. Dzięki temu utrwaliliśmy sobie angielskie słowka i przy okazji poznaliśmy nowe. Na koniec otrzymaliśmy kolorowanki z naszym głównym bohaterem. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!. Tego dnia mieliśmy również ważny powód do świętowania: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na pamiątkę otrzymaliśmy kolorowe medale i drobne upominki, a nasza sala zamieniła się w pradziwą salę balową, gdzie leciała muzyka i wisiały balony. Najbardziej jednak podobała nam się zabawa z akcesoriami do robienia zdjęć, ponieważ mogliśmy się wcielać w różne postacie.

Podczas zajęć Labo Odkrywcy, tematem były gazy i kilka sposobów na nadmuchiwanie balonów. Mieliśmy okazję doświadczyć ciekawych eksperymentów, m.in. napompowania balona za pomocą butelki, sody i octu.

Najbardziej wyczekiwany przez nas wydarzeniem było wyjście do Sali Zabaw Fikołki w ramach akcji integracji. Przed opuszczeniem przedszkola, przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się podczas jazdy tramwajem i jakich zasad musimy przestrzegać. Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że czeka na nas całe mnóstwo atrakcji: basen z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie i elementy do wspinaczki. Po dwóch godzinach zabawy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

Intensywny tydzień zakończyliśmy witając nową porę roku - jesień. Podczas wyjść do ogrodu chętnie obserwujemy przyrodę i zachodzące w niej zmiany. Korzystając z uzbieranych kolorowych liści zrobiliśmy pracę plastyczną.

Jesteśmi ciekawi co przyniesie nam kolejny tydzień!

Początek września w przedszkolu spędziliśmy na zabawach integracyjnych oraz ustalaniu zasad, które będą obowiązywać przez cały rok przedszkolny. Korzystaliśmy ze słonecznej pogody i spędzaliśmy dużo czasu na świeżym powietrzu bawiąc się, ale również obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie zwiastujące jesień.

15 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Na początku przeczytaliśmy opowiadanie o „Zwykłej kropce”, która uważała, że nic nie znaczy i nikomu nie jest potrzebna, a na koniec okazała się bardzo ważna. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że my również jesteśmy takimi małymi kropkami, które bardzo dużo znaczą na świecie. Praca plastyczną którą wykonaliśmy tego dnia były wykropkowane obrazki. Każdy z nas wylosował swój obrazek i zadecydował czy będzie wyklejał kropki plasteliną, stemplował je palcami czy kropkował za pomocą patyczka do uszu. Powstały piękne kolorowe prace. Podczas pobytu w ogrodzie bawiliśmy się w malowanie chodnika w kropki, a podczas zabaw w sali musieliśmy odszukać swoich kolegów którzy mieli taką samą kropkę oraz bawiliśmy się w ciepło - zimno szukając ukrytych kropek w różnych miejscach. Na koniec każdy z nas otrzymał naklejkę - uśmiechniętą kropkę.

Drodzy Rodzice, Kochane Słonka!

Witamy Was bardzo serdecznie po wakacyjnej przerwie! Wróciliśmy już do przedszkola i mamy nadzieję, że wszyscy jesteśmy gotowi na zabawy, nowe przedszkolne przygody i wspólne zdobywanie wiedzy. Zaczęliśmy nowy rok szkolny od poznania naszych nowych kolegów i koleżanek, naszej sali, kącików tematycznych, zabawek i przypomnienia zasad. Pełni zapału czekamy na kolejne wspólne dni.