Słonka

Dzisiaj dzieci poćwiczą narządy mowy na podstawie opowiadania Wielkanoc u języczka. Wysłuchają opowiadania A.Galicy Bajka o pisankach, usłyszą ciekawostki na temat pisanek oraz wykonają zadania w kartach pracy.

Wprowadzenie litery Ł, ł.

Dzisiaj dzieci przeniosą się do gospodarstwa wiejskiego. Tam posłuchają opowiadania o zwierzątkach, na podstawie którego poćwiczą narządy mowy. Wysłuchają zabawnego wiersza, dzięki któremu utrwalą wiedzę o środowisku przyrodniczym. Rozwiążą zagadki matematyczne, poćwiczą układanie zadań tekstowych i zapisywanie działań matematycznych. Odkodują obrazek , na którym ukryło się pewne zwierzątko oraz zaprowadzą myszkę do sera. Poćwiczą zręczność w zabawie z piłką oraz wykorzystają rękawiczkę lateksową do wykonania krowy.

Udanej zabawy!

Moi Drodzy,
dzisiaj przesyłam karty prac do tematu ,,W wiejskiej zagrodzie".
Zadania te pozwolą poszerzyć i utrwalić wiadomości o zwierzętach gospodarstwa wiejskiego.
 
Miłej pracy.
Pozdrawiam.

Dzisiaj utrwalamy literkę W. Poćwiczycie głoskowanie, czytanie sylab i prostych wyrazów. Odszukacie na obrazku przedmioty, w nazwie których słychać w oraz spróbujecie zapisać literę W w liniaturze. A na deser zabawy z dodawaniem. Miłej pracy!

W dniu dzisiejszym chciałabym zaproponować zabawy matematyczne. Prezentowane    w załącznikach materiały to zadania z wykorzystaniem liczmanów ( mogą nimi być małe zabawki lub wykonane obrazki). Dzieci mogą zilustrować podane sytuacje liczmanami i zapisać je działaniami matematycznymi wpisując odpowiednie liczby i znaki ( +, -, = ). Proponowane zabawy służą utrwalaniu działań dodawania i odejmowania oraz ich zapisu. Dzieci utrwalają przeliczanie w zakresie dziesięciu. Uczą się poprawnego zapisu cyfr i działań matematycznych.

Strony