Nadeszła Jesień

Żabki

 

A ten Wrzesień

we wrzosie

szuka rydzów

po rosie.

A gdy rosa

już zginie,

rwie orzechy

w leszczynie.

Na początku minionego tygodnia wspominaliśmy jeszcze wakacje pytając: „dlaczego lato tak szybko mija?”, ale doszliśmy do wniosku, że jesień też jest fajna. Pogoda nam dopisywała, mogliśmy obserwować pierwsze oznaki jesieni i zbierać liście, którymi ozdobiliśmy suknię naszej Pani Jesieni, witając w ten sposób nową porę roku.

Na rytmice śpiewaliśmy „Na wakacjach było miło, ale lato się skończyło...” oraz „Kolorowe listki”, ćwiczyliśmy także kroki „Krakowiaka”.

Wspólnie tworzyliśmy kalendarz urodzin, babeczki z imionami i datami urodzin dopasowywaliśmy do poszczególnych pór roku.

W środę odbyły się zajęcia Labo – Odkrywcy, Pani naukowiec przeprowadzała eksperyment, który pokazał nam jak powstaje dwutlenek węgla, czyli taki sam gaz jaki wdychamy. To właśnie on napompował balon.

Wspomnieć jeszcze należy, że na początku tygodnia obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka, z tej okazji otrzymaliśmy medale, bo naprawdę jesteśmy super przedszkolakami, może nie zawsze wszystko nam wychodzi ale bardzo się staramy.

zbieramy liścieprzygotowania do pracyozdabianie sukienki pani jesienipanie jesienieśpiewamy piosenkę kolorowe listkitworzymy kalendarz urodzinzajęcia labo odkrywcyzdobywamy wiedzę o dwutlenku węglakorzystamy z pięknej pogodyliczymywydzieranka - gruszkamalowanie palcamimalujemy wałkiemmedale dla żabekświętujemy urodziny Kacperkaurodziny Oli