Tygryski

W ubiegłym tygodniu był dla nas wyjątkowy, uroczysty i pełen wzruszeń czas, ponieważ w czwartek 24.06 odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Spotkaliśmy się, na ostatniej w tym roku przedszkolnym uroczystości. Z tej okazji wraz z Panią przygotowaliśmy występy artystyczne dla naszych gości. Były wiersze, tańce i piosenki. Na pamiątkę tego jakże ważnego wydarzenia otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy ukończenia grupy. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. Pożegnaliśmy koleżanki i kolegów, którzy zakończyli pierwszy etap edukacji i od września, wkroczą do zerówki szkolnej. Niestety tak to już jest, coś się musi skończyć, aby coś się mogło zacząć. Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.

Dnia 23.06 odbyły się ostatnie zjecie Labo Odkrywców – doświadczanie przez eksperymentowanie. Podczas zajęć dowiedzieliśmy czym jest bryła, a Pani pokazała nam jej różne kształty. Na koniec mogliśmy pobawić się bańkami mydlanymi, które powstały z poznanych brył.

Za to, że codziennie siebie ofiarowujesz.
Za troskę i cierpliwość, Tobie Tato dziś dziękuję.
Za ciepło, którego nie znajdę w żadnej innej osobie.
Za miłość i opiekę dziś dziękuję Tato Tobie!
Jesteś dla mnie miłości i ciepła ostoją, dlatego
przesyłam całusa mocnego, życząc Ci szczerze,wszystkiego najlepszego!

Słodkiego Dnia Taty życzą Tygryski! smiley

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o placach zabaw. Rysowaliśmy swój wymarzony, a na dworze codziennie chętnie korzystaliśmy z pięknej pogody i bawiliśmy się na naszym przedszkolnym. Wychodząc przypominaliśmy sobie zasady korzystania za sprzętów terenowych i obserwowaliśmy zmiany zachodzące w przyrodzie. Wykonaliśmy również pracę plastyczną rozwijającą naszą kreatywność. Jedni wykonali dmuchawce, a inni kolorowe kwiaty.

Początek czerwca to czas wyjątkowo lubiany przez wszystkie dzieci. W tym roku z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu został zorganizowany pokaz szalonego naukowca. Jego eksperymenty oraz umiejętności sprawiły, że wszystkie dzieci były zachwycone, oczarowane i pod wielkim wrażeniem. Każdy z nas zastanawiał się jak to wszystko jest możliwe? Pogoda na szczęście nam dopisała, było słonecznie i ciepło, więc mogliśmy skorzystać z przedszkolnego placu zabaw, podczas całego dnia. Imprezie towarzyszyła radosna i taneczna muzyka, zabawy integracyjne w grupach, a ogród został przystrojony balonami i serpentynami. Było kolorowo i bardzo wesoło. Na zakończenie, każdy Przedszkolak otrzymał mały upominek – bańki mydlane. Cały dzień upłynął nam w ciekawej, radosnej i życzliwej atmosferze, a uśmiechom i radości nie było końca.

Zadania wspierające rozwój dziecka na miesiąc czerwiec:

 

1. Wyrabianie u dzieci umiejętności właściwego zachowania się względem innych osób.

2. Dostrzeganie swojej niepowtarzalności, a także niepowtarzalności innych i szanowanie jej.

3. Budzenie zainteresowania własnym świętem,

4. Poznanie różnych środków transportu: lądowego, wodnego, powietrznego.

5. Poszerzanie wiedzy na temat różnych środków transportu.

6. Poznanie zasad warunkujących bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku.

7. Poznanie sytuacji zagrażających bezpieczeństwu: bawienia się przy ruchliwej ulicy, rozmawiania z obcymi ludźmi, odchodzenia z obcymi, jedzenia nieznanych roślin, zbliżania się do nieznanych zwierząt.

8. Zachęcanie do czynnego wypoczynku podczas wakacji.

9. Obserwacja zmian zachodzących w przyrodzie.

10. Zwrócenie uwagi na odpowiednie dostosowanie ubrań do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku.

11. Nauka wierszy i piosenek.

12. Doskonalenie umiejętności liczenia poprzez zabawy matematyczne.

13. Rozwijanie sprawności manualnej i pomysłowości dzieci poprzez ćwiczenia plastyczne i grafomotoryczne.

14. Rozwijanie sprawności ruchowej i koordynacji.

 

Tematy do realizacji:

1. Dzieci z całego świata

2. Moje podwórko

3. Wkrótce wakacje

26 maja Tygryski wzięły udział w zajęciach Labo Odkrywcy – doświadczanie przez eksperymentowanie. Tematem zajęć była tęcza. Na początku omówiliśmy zjawisko tęczy, dowiedzieliśmy się jak powstaje i z czego składa się światło białe. Na koniec Pani pokazała nam, że nie tylko światło jest mieszaniną kolorów.

Tygryski od początku tygodnia przygotowywały się do tego wyjątkowego święta. Przez cały tydzień opowiadały o swoich mamach, uczyły się piosenki „Mama w kuchni” i każdy zastanawiał się co może zrobić miłego dla swojej ukochanej mamy. W tym wyjątkowym dniu kolorowaliśmy bukiety, przygotowaliśmy magnesy na lodówkę z życzeniami i własnoręcznie zrobiliśmy kwiatki w doniczce. Mamy nadzieję, że niespodzianki się podobały! :)

Za to, że zawsze jesteś przy mym boku,
Za to, że jesteś światełkiem w mroku,
Za to, że dni moje kolorami malujesz,
dziś Mamo z głębi serca Ci dziękuję!

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Mamy składają Tygryski! :)

17 maja Tygryski wzięły udział w warsztatach „Przygoda z książką – czytamy i twórczo działamy”, na podstawie „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanej historii i odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. W trakcie zajęć przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zabawach ruchowych, omawiając i poznając różne uczucia. Na koniec każde dziecko wykonało pracę plastyczną, której tematem było przedstawienie dowolnej emocji na twarzy wykonanej z papierowego talerzyka, oczek, włóczki, kolorowych guzików, cekinów i pasteli.

Strony