Wrzesień w grupie Smerfy

Smerfy

Wrześniowa pogoda w miarę dopisuje dlatego, dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu.

 15 września świętowaliśmy Dzień Kropki, 20 września Dzień Przedszkolaka, a 23 września Pierwszy Dzień Jesieni. Zabawa była przednia od tańców i zabaw po prace plastyczne oraz medale i balony itp.

Świętowaliśmy urodziny:  Olafka, Małgosi i Stasia. Dzieci z grupy Smerfy przygotowały książeczki z rysunkami dla swoich jubilatów.

W piątek wybraliśmy się na skrzyżowanie aby obserwować ruch uliczny, napotkane znaki jak również przejść  na drugą stronę ulicy: oczywiście po pasach i na zielonym świetle. Ćwiczymy ustawianie się i chodzenie w parach. W międzyczasie wykonaliśmy kilka prac plastycznych np. papierowe ludziki – swoje portrety aby umieść je na tablicy przedszkolnej, Drzewko grupowe z odbitymi rączkami wszystkich Smerfów itp.

Ustaliliśmy zasady zachowania obowiązujące w grupie oczywiście  wszystkie dzieci będą je przestygać,  dbać o wspólne zabawki i używać czarodziejskich słów.

Humory dzieciakom dopisują co świadczy o tym, że dobrze się bawią. 

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci od samego rana ubrane były w uśmiechy. Tego dnia Smerfy brały udział w zabawach i konkursach w których, każdy był wygrany. Dzieci tańczyły w parach z balonami, tańczyły na gazecie, poznały Hymn Przedszkolaków. A największą radość sprawiała im zabaw z hustą animacyjna. Pisków i okrzyków radości nie było końca. Dzieci dostały też medale Super Przedszkolaka. 

23 września wszyscy powitaliśmy jesień. Już od rana w naszej sali dzieci tworzyły kącik jesienny, oglądały albumy. Smerfy ubrane tym razem na pomarańczowo, śpiewały piosenkę o „Jesiennych liniach”, szukały kasztanów, jarzębiny, kolorowych liści ukrytych w sali. Na spacerze szukały oznak jesieni i zbierały liście potrzebne do stworzenia wspólnej pracy plastycznej - jesiennego drzewka. 
 
W ostatnich dniach dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych zorganizowanych w ramach Dziecięcej Akademii Sportu. Poznawały ćwiczenia związane z piłka ręczną. W naszym Przedszkolu odbył się koncert muzyczny „Zagraj mi na gitarze”, artyści prezentowali instrument muzyczny - gitarę. Wszyscy mali widzowie byli zafascynowani słuchaniem muzyki na żywo. 
A podczas warsztatów z Labolo - oglądali jakimi sposobami możemy nadmuchać balony.

dzień kropkidzieci wybierają kropki do pracy plastycznejsmerfy wyczarowują z kropek obrazkiprace co można wyczarować z kropkismerfy wyklejają środki słonecznikówurodziny MałgosiMałgosia z książeczką od dziecićwiczymy wycinaniedzień przedszkolakataniec na gazetachtaniec z balonamisamochody wykonane przez smerfymalowanie numeru alarmowegosmerfy obserwują ruch ulicznyćwiczymy przejście przez jezdnięrozmowy na temat jesienidzieci pokazują kolor czerwonyzabawy z chustą animacyjną na powitanie jesienismerfy wyklejają drzewo uzbieranymi kolorowymi liśćmidzień przedszkolakaurodziny Stasiazajęcia sportowekoncert muzycznywarsztaty labolo