Witamy w grupie Biedronek!

Biedronki

Przyszedł wrzesień a wraz z nim rozpoczęła się dla naszych maluchów przygoda z przedszkolem. Pierwsze tygodnie minęły nam na poznawaniu nowych osób i nawiązywaniu relacji. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych, poznały piosenki, wierszyki, a także wykonały kilka ciekawych prac plastycznych. Biedronki wiedzą już gdzie znajduje się ich szafka w szatni, pojemniczek na kredki, miejsce na ręcznik w łazience, ponieważ uczyły się rozpoznawać i zapamiętywać swoje znaczki. Ułożyliśmy też wspólny „Kodeks grupy”, czyli zbiór zasad grupowych, aby dzieci mogły poczuć się bezpiecznie w sali przedszkolnej i we wzajemnych kontaktach. Trenowaliśmy chodzenie w parach, to trudna umiejętność dla małego dziecka, ponieważ często musi pilnować sąsiada, który nie zawsze chce iść prosto przed siebie :)

W naszej sali mieszka Biedronka Basia – miła maskotka, która chętnie bawi się z nami i lubi rozśmieszać dzieci. Ciągle gubi swoje kropki, więc pomagamy jej w odnajdywaniu ich, bądź przyklejaniu nowych. Ostatnio nawet zażyczyła sobie kolorowe kropki! Dzieci spełniły jej prośbę z ochotą, Basia wygląda teraz fantastycznie :)

Mamy nadzieję, że dzięki naszym staraniom i Państwa zaufaniu czas spędzony w przedszkolu będzie dla dzieci beztroską przygodą służącą poznawaniu i rozumieniu świata.