Witamy przedszkole

Żabki

Mądry przedszkolak przykładem świeci

zawsze jest grzeczny dla innych dzieci.

Nie krzyczy na nie, nawet gdy zły jest

i ich nie szturcha, ani nie bije.

Chce coś od innych – grzecznie poprosi

i się z szacunkiem do nich odnosi.

Jak z tego widać, nie trzeba wiele,

by wszystkich dzieci być przyjacielem.

Kochane Żabki, Drodzy Rodzice. Rozpoczęliśmy nową przygodę z przedszkolem. Jesteśmy już grupą pięciolatków, poznaliśmy nową salę, mamy nowe Panie oraz zaprosiliśmy do naszego grona nowego kolegę.

Wrzesień przywitał nas słoneczną pogodą więc dużo czasu spędzaliśmy na placu zabaw. Po wakacyjnej przerwie przypomnieliśmy sobie jakie zasady obowiązują w naszej grupie, a przeprowadzając eksperyment z użyciem pieprzu i mydła zobaczyliśmy jak ważne jest dokładne mycie rąk.

Jako że Żabki to jedna z najstarszych grup w przedszkolu każdy z nas ma swoją szufladę i piórnik z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Wykonaliśmy już kilka prac plastycznych: „Kolorowe nutki”, malowaliśmy palcami deszcz, wycinaliśmy kropki i każdy z nas wykonał swoją papierową laleczkę.

Mamy za sobą również pierwsze nietypowe święto „Dzień kropki”. Słuchając opowiadania o tym, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti poznaliśmy genezę tego święta oraz uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności.

Naklejając kolorowe kropki na kartce tworzyliśmy różne kompozycje.

Przed nami cały rok, mamy nadzieję, że upłynie on nam z uśmiechami na twarzy.

kwiatekmiślaleczkawystawa prac wykonanych w dniu kropki