Miniony tydzień

Słonka

Miniony tydzień w grupie Słonek był bardzo pracowity i pełen wrażeń!

W poniedziałek wybraliśmy się do siedziby Akademii Wychowania Fizycznego na zajęcia sportowe. W ramach Dziecięcej Akademii Sportu mogliśmy poznać dyscyplinę sportową - szermierkę i towarzyszące jej atrybuty: floret, szablę i szpadę. Zajęcia sportowe sprawiły nam wiele radości i już nie możemy doczekać się kolejnych. 

20 września odwiedziła nas Mama jednej z naszych koleżanek, która przeczytała nam po angielsku historię pewnego tygrysa pt: "The Tiger Who Came to Tea" w ramach akcji czytania dzieciom przez rodziców. Dzięki temu utrwaliliśmy sobie angielskie słowka i przy okazji poznaliśmy nowe. Na koniec otrzymaliśmy kolorowanki z naszym głównym bohaterem. Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!. Tego dnia mieliśmy również ważny powód do świętowania: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Na pamiątkę otrzymaliśmy kolorowe medale i drobne upominki, a nasza sala zamieniła się w pradziwą salę balową, gdzie leciała muzyka i wisiały balony. Najbardziej jednak podobała nam się zabawa z akcesoriami do robienia zdjęć, ponieważ mogliśmy się wcielać w różne postacie.

Podczas zajęć Labo Odkrywcy, tematem były gazy i kilka sposobów na nadmuchiwanie balonów. Mieliśmy okazję doświadczyć ciekawych eksperymentów, m.in. napompowania balona za pomocą butelki, sody i octu.

Najbardziej wyczekiwany przez nas wydarzeniem było wyjście do Sali Zabaw Fikołki w ramach akcji integracji. Przed opuszczeniem przedszkola, przypomnieliśmy sobie jak należy zachowywać się podczas jazdy tramwajem i jakich zasad musimy przestrzegać. Gdy dotarliśmy na miejsce okazało się, że czeka na nas całe mnóstwo atrakcji: basen z kolorowymi piłeczkami, zjeżdżalnie i elementy do wspinaczki. Po dwóch godzinach zabawy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

Intensywny tydzień zakończyliśmy witając nową porę roku - jesień. Podczas wyjść do ogrodu chętnie obserwujemy przyrodę i zachodzące w niej zmiany. Korzystając z uzbieranych kolorowych liści zrobiliśmy pracę plastyczną.

Jesteśmi ciekawi co przyniesie nam kolejny tydzień!

zajęcia na awfieszermierkasłuchamydzień przedszkolakaplakatyzdjęcie grupowepozujemy do fotobudkipozujemyrobimy zdjęcia z gadżetamiprzebierankifotobudkalabolosala zabaw fikołkisala zabawakcja integracjazabawaintegracjabawimy sięzjeżdżamybiegamywspinamy sięzabawa w sali fikołkiwracamyrobimy pracę