Dzień Ziemi - zaproszenie na spektakl

Szanowni Państwo

z okazji Dnia Ziemi 2021 Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany ma dla naszych bielańskich szkół i przedszkoli proekologiczną niespodziankę. 

W dniach 22-26 kwietnia 2021 r. proponuje bezpłatny dostęp do spektaklu pt. "Kosmolenie ratują Ziemię" Teatru Kultureska. Spektakl skierowany jest do przedszkolaków i uczniów z kl. I-IV szkoły podstawowej. Wystarczy wejść w aktywny w te dni link i otworzyć go w dowolnym momencie, na dowolnym sprzęcie.  Czas trwania spektaklu 60 min.

Link do spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=bezFf14t4mA 

 

To spektakl teatralny, który uczy przez zabawę. To lekcja ekologii, oprawiona wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Z zabawnej historii płynie do widzów wartościowy przekaz: "Jeżeli zadbacie o przyrodę, możecie stać się ziemskimi bohaterami". Spektakl porusza wiele tematów ekologicznych. Przedstawia dzieciom negatywne skutki działań człowieka, takich jak: produkowanie dużej ilości śmieci, spalanie śmieci w piecach i zanieczyszczenie przyrody. Wskazuje sposoby na właściwe gospodarowanie odpadami - poszerza wiedzę dziecka o segregacji odpadów, metodach unikania powstawania odpadów oraz możliwościach ponownego wykorzystania odpadów. Widzowie dowiedzą się w jaki sposób chronić powietrze - m.in. poprzez wybór ekologicznych środków transportu, właściwe ogrzewanie domów, jak i np. sadzenie drzew. Ta przejmująca historia z pewnością poruszy serce każdego dziecka i zmotywuje do podejmowania działań ekologicznych.